>

 


Strona główna

https://www.facebook.com/Parafia-%C5%9Aw-Rajmunda-Nonnata-w-Sulowie-106250601026028/

 

2007      2008      2009      2010      2011      2012      2013     2014     2015      2016      2017      2018

 

2019      2020      2021      2022     2023      2024      2025      2026      2027      2028     2029

 

Lokalizacja

wcześniejsze

                                          

31 grudnia 2021 r.

W ostatni dzień roku kalendarzowego odprawiliśmy nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 16. Tym sposobem podziękowaliśmy za miniony rok i wszelkie łaski…

***************************************************

27 grudnia 2021 r.

Uczciliśmy św. Jana. Błogosławiłem wino. Należało je spożyć w domu w gronie rodziny po wcześniejszej modlitwie. Naklejki z instrukcją można było odebrać po Mszy.

***************************************************

26 grudnia 2021 r.

Niedziela Świętej Rodziny. Na każdej Mszy miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i uroczyste błogosławieństwo rodzin.

***************************************************

10 grudnia 2021 r.

Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Głosił O. Andrzej Szewczyk, karmelita z Lublina. Mówił o szkaplerzu. Kilkadziesiąt osób na zakończenie rekolekcji przyjęło szkaplerz i oddało się pod opiekę Matki Bożej..

***************************************************

5 grudnia 2021 r.

Pierwszy tydzień rorat za nami. Odprawiamy tradycyjnie, o wschodzie słońca, czyli o 6.00. Cieszę się, że w minionym tygodniu mogłem w czasie rorat modlić się z 4 dziewczynkami z klasy 3, jedną z klasy 7 i 3 ministrantami i dziewczynką z klasy 8 oraz  lektorem z klasy 1 szkoły średniej…

***************************************************

30 listopada 2021 r.

Zakończyliśmy nowennę  przez wstawiennictwo Królowej Polski oraz świętego Andrzeja Boboli. Bóg zapłać wszystkim, którzy modlili się ze mną w tej intencji. Szczególne podziękowania dla Karoliny Grudzińskiej, która niemal na każdej Mszy i modlitwach reprezentowała dzieci i młodzież. Bóg zapłać także za obecność Julii Kot.  Dziękuję imiennie, bo warto docenić dzieci i młodzież, która zgodnie z wiarą naszych przodków i Kościoła poleca swoją Ojczyznę opiece Bożej...., a jak widzicie na załączonym obrazku, nie ma ich dużo... Jestem wdzięczny także wszystkim tym, którzy nie mogli być w naszym kościele, ale  polecali naszą Ojczyznę w modlitwach w domu.

***************************************************

 

22-30 listopada 2021 r.

W związku z trudną sytuacją na granicy Polski włączyliśmy się  w dniach od 22 do 30 listopada do nowenny za Ojczyznę do św. Andrzeja Boboli. Niezwyciężony atleta Chrystusa – takim tytułem św. Andrzeja Bobolę nazwał papież Pius XII w swojej encyklice, napisanej z okazji rocznicy śmierci polskiego świętego. Dziś, gdy wiara katolicka jest atakowana z wielu stron, św. Andrzej Bobola może być ciągle stawiany jako przykład czystości i niezłomności wiary oraz wielkiego zaangażowania misyjnego.

Modlimy się przez wstawiennictwo Królowej Polski oraz świętego Andrzeja Boboli. Razem prośmy Boga o szczególną ochronę naszej ojczyzny.

Litania do świętego Andrzeja Boboli,  Msza Święta z Komunią wynagradzającą za Polskę – o Boże Błogosławieństwo i Bożą ochronę dla naszej Ojczyzny! Różaniec. Kończymy 30 listopada w 430 rocznicę urodzin św. Andrzeja Boboli, zwierzeniem Polski

***************************************************

22 listopada 2021 r.

Wspomnienie św. Cecylii (†III w.), dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Odprawiliśmy Mszę o 18.00 o Boże błogosławieństwo i wytrwałość dla Bożenki, o opiekę Bożą dla byłych scholanek i o powstanie nowej scholi i chóru w naszej parafii. Była okazja okazania wdzięczności za ich trud w upiększaniu liturgii…

**************************************************

 

1 listopada 2021 r.

W tym roku, ze względu na zbliżające się załamanie pogody procesję po cmentarzu przenieśliśmy na Uroczystość Wszystkich Świętych. 2 listopada zrezygnowaliśmy z celebracji na cmentarzu, modliliśmy się w kościele o 7.00, 10.00  i 18.00

***************************************************

24 października 2021 r.

Gościliśmy ks. Jerzego Krawczyka- Diecezjalnego Moderatora Ruchu Światło - Życie. Głosił słowo, a po Mszach  zbierał ofiary do puszek na nowo zakupiony Dom Rekolekcyjny Ruchu Światło-Życie, który potrzebuje gruntownego remontu… Mieliśmy okazję Go wspomóc.

 

***************************************************

16 października 2021 r.

Kolejny raz spotkaliśmy się , by przyzywać Darów Ducha Świętego z racji 3 soboty miesiąca. W sposób szczególny prosiliśmy za kandydatów do bierzmowania.

***************************************************

13 października 2021 r.

Odbyło się  ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Mszę rozpoczęliśmy o 19.30. Posługę przy ołtarzu i przy ambonce sprawował jedyny reprezentant służby liturgicznej, lektor Jan Gryta. Psalm i aklamację odśpiewała Nadia Gryta. Na tym modlitewnym spotkaniu, o które tak gorąco prosiła nasza Matka Maryja, wzięło udział około 30 osób.

***************************************************

12 października 2021 r.

Wraz z niemal 50 osobową reprezentacją naszej parafii spotkaliśmy się na Różańcu, by pomni słów ks. kardynała Augusta Hlonda:”Trzeba ufać i modlić się. Jedyna broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo, to różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi narody może będą karane za swą niewierność wobec Boga. Nie będzie totalnej zagłady, jeżeli potrafimy klęczeć i modlić się na różańcu,  bo różaniec, to dar Matki do zmieniania świata  by otoczyć naszą Ojczyznę modlitwą. Po Różańcu sprawowaliśmy Eucharystię w intencji Ojczyzny.                    

***************************************************

4 października 2021 r.

Przeżywaliśmy w licznym gronie parafian i najbliższych naszej zakrystianki, Janiny Pietraszek, liturgię z okazji jej 70 lecia urodzin. Niestety z powodu choroby mogłem towarzyszyć tylko duchowo. Mszę celebrował nasz rodak ks. Andrzej Szałęga wspomagany przez ministrantów: Bartosza Widomskiego, Pawła Widomskiego i lektorów Dominika Czerniaka i Jana Gryty. Lekcje czytał lektor i wnuk P. Janiny Dominik Czerniak. Psalm i aklamację odśpiewała Małgorzata Widomska. Modlitwę wiernych odczytał lektor Jan Gryta.

***************************************************

23 września 2021 r.

Zakupiliśmy ponad 9 ton ekogroszku na sezon zimowy. Pracowali Marek Daśko, Tomasz Drozd, Szczepan Goral, Henryk Karabacz, Marian Karabacz, Daniel Kot, Edward Małek, Łukasz Pawłaszek, Jarosław Pawłaszek, Stanisław Powęzka, Miłosz Świąder, Bogdan Szuba, Dorota Widomska. Januszek Gryta udostępnił Manitou, a Jakub Gryt przewiózł ekogroszek z parkingu do garażu. Bardzo usprawniło to rozładunek

***************************************************

18 września 2021 r.

Doroczna uroczystość patronalna naszej młodzieży i dzieci- wspomnienie ich patrona św. Stanisława Kostki. W tym roku Msza za dzieci i młodzież wypadła w 3 sobotę miesiąca, zbiegła się z Mszą o dary Ducha Świętego.

***************************************************

12 września 2021 r.

Tradycyjnie, w drugą niedzielę września przeżywaliśmy nasze dożynki parafialne. Niestety terminy pokrywały się z wojewódzkimi, w związku z tym duża część zaproszonych gości nie dotarła. Cieszy nas, że świętowali z nami wicestarosta Andrzej Cieśla i wicewójt Mariusz Widomski. Rozpoczęliśmy od przemarszu z pod remizy o 10.30 w rytm orkiestry z Niedrzwicy. O 11.00 rozpoczęliśmy naszą dziękczynną Eucharystię. Po powitaniu orszaku dożynkowego weszliśmy do świątyni. W czasie Eucharystii funkcji turyferariusza podjął się Bartosz Widomski. Akolitami byli Krystian Chmura i Paweł Widomski. W asyście wzięli udział jeszcze: Antoś Pietraszek oraz lektorzy Miłosz Świąder i Rafał Burek. Pierwsze czytanie wykonała Barbara Hałabis, drugie Miłosz Świąder, Ewangelię odczytałem i kazanie powiedziałem osobiście. Modlitwę wiernych odczytała Janina Pietraszek. Po homilii pobłogosławiłem przyniesione wianki. Wianek z Gór nieśli Emilka i Łukasz Trzcińscy wraz z Jolantą i Marcinem Powęzka. W procesji z darami starości przynieśli chleb: z Gór Monika i Dominik Bielak, z Sulowa Urszula Sagan i Czesław Morski.

Po Mszy spotkanie przeniosło się na drugą stronę ulicy, obok szkoły. Tam wszyscy zostali poczęstowani plackami pieczonymi przez parafian, darmową (bardzo smaczną- sam sprawdzałem) grochówką przygotowaną z wielkim poświęceniem przez organizatorów. Można było jeszcze dokupić gorące kiełbaski i chłodne piwo.

Dla dzieci atrakcją były dwa dmuchane zamki, z których dzieci mogły korzystać do woli, bez żadnych opłat. Jestem zadowolony z frekwencji. Chylę głowę z szacunkiem przed organizatorami. Jestem pod wrażeniem ich zaangażowania i i nazwijmy po imieniu – poświęcenia, jakimi się wykazali, by wszystko przygotować i później posprzątać....

***************************************************

5 września 2021 r.

Pierwsza niedziela września, to tradycyjnie czas naszego odpustu. Sumistą i kaznodzieją w tym roku był ks. Krzysztof Sokołowski, który pomógł mi w zakupie figury św. Rajmunda i przywiózł mi ją z Hiszpanii. W koncelebrze odprawiał ks. Jerzy Kołtun, nasz rodak. Funkcji turyferariusza podjął się Bartosz Widomski. Akolitami byli Krystian Chmura i Paweł Widomski. W asyście wzięli udział jeszcze: Antoś Pietraszek oraz lektorzy Miłosz Świąder, Janek Gryta i Dominik Czerniak. Pierwsze czytanie wykonała Teresa Garbacz, drugie Janina Pietraszek, Ewangelię i kazanie ks. Krzysztof Sokołowski. Modlitwę wiernych odczytał Miłosz Świąder.   Jestem wdzięczny moim parafianom za zaangażowanie w organizowanie procesji. Poprowadzili nas w mundurach OSP Stanisław Wieleba z krzyżem, oraz Stanisław Powęzka i Wacław Widomski –ze sztandarkami. W poczcie sztandarowym naszej OSP byli Bogdan Szuba oraz Mirosław Kania i Jerzy Widomski. Sztandarek legionowy niosła Anna Kołodziej. Chorągiew „Królowej Różańca” niósł Marcin Szpyra. Niestety do wstążek nie było nikogo, ani dzieci, ani członków Kół Żywego Różańca, których jest przecież tak dużo w naszej parafii. Mam nadzieję że to bardziej niedopatrzenie, niż wyraz szacunku dla naszej Matki. „Chorągiew Jezu ufam Tobie” niósł Henryk Dudziak dzielnie wspierany przez wnuki Emilkę i Karola Dudziak. Pozostałe dwie wstążki niosła Zuzia Staroch oraz Dominika Pizoń. „Poduszeczkę” niosły dziewczęta z klasy siódmej: Julka Kot, Patrycja Nieściur, Daria Dudziak i Karolina Grudzińska. Kwiatki sypały dziewczynki z klasy 4: Martynka Chmura, Kornelka Ciszek,  Natalka Mróz, Lenka Żuraw wspierane przez uczennicę klasy 1 Alicję Bielak. Gdybym był złośliwy, pewnie napisałbym, że chyba w naszej parafii jest jeszcze kilkoro dzieci, przynajmniej przy cieście po Mszy to było widać, ale że nie jestem to przemilczę. Trudu niesienia baldachimu podjęli się Łukasz Trzciński, Tomasz Nieściur, Marcin Powęzka, Paweł Dudziak. Kapłana prowadzili też strażacy w mundurach: Grzegorz Bożek i Stanisław Szpyra.

Wielką radością była dla nas obecność kapłanów, którzy służyli nam w konfesjonałach i udzielali Komunii. Przybyli z dekanatu: ks. dziekan Dariusz Ziółkowski,  ks. Marek Goch, ks. Wojciech Paluch, ks. Jan Gaik, ks. Konrad Koczan, z poza dekanatu ks. Grzegorz Stąsiek, ks. Henryk Jargiło i ks. Krzystof Klepka. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie...

***************************************************

1 września 2021 r.

Od 1 września funkcjonuje nowy system naszej opieki nad cmentarzem. Osoby, które zdecydowały się na wpłatę będą dokonywać jej do 1 września każdego roku. W ten sposób powstanie fundusz cmentarny (tworzą wpłaty nie sprzątających po 50 zł od grobu). Będzie przeznaczony na remonty i rozwój infrastruktury naszego cmentarza. Na horyzoncie widać zbliżzające się wydatki: niedługa potrzeba gruntownego remontu lub wymiany rabatek, niektóre słupki przy ogrodzeniu cmentarza są w bardzo słabej kondycji potrzebują podjęcia działań, bo się rozsypią, zbieramy na chodnik i utwardzenie placu, gdzie odprawiamy Msze. Osoby deklarujące prace fizyczne zadbają o porządek wokół cmentarza.

***************************************************

28 sierpnia 2021 r.

Zakończyliśmy wymianę dachu. Aby zakończyć prace potrzebujemy jeszcze założyć piorunochron i ocieplić dolny murek. Prace, których nie obejmował wstępny kosztorys, a wykonaliśmy: pokrycie blachą pionowych murków, obróbka krzyża (czapki z blachy na krzyż) montaż dodatkowych kominków wentylacyjnych i wyłazu (wstępnie były 4szt, jest 8- wyloty kanałów wentylacyjnych były przykryte blachą), wieża (doszła nowa konstrukcja-stara, zgnita i zjedzona przez robaki, czyszczenie i malowanie okien, wymiana parapetów, malowanie kuli; uszczelnianie okien- przez nie  w czasie deszczów z porywistym wiatrem wtłaczana była woda, która zalewała chór, a; orynnowanie wieżyczki, którego nie było) Prace wykonała firma Dachlux-Kumor z Jeżowe

***************************************************

25 sierpnia 2021 r.

Zgodnie z życzeniem naszej Mamy, Królowej Pokoju, także w sierpniu zgromadziliśmy się, aby wypełnić jej prośbę o modlitwę. O 19.30 Odprawiłem Mszę św. O 20.00 przed Najświętszym Sakramentem rozważyliśmy część chwalebną Różańca. Następnie w ciszy adorowaliśmy Najświętszy Sakrament. O 21.03, po błogosławieństwie i schowaniu Najświętszego Sakramentu odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

***************************************************

10 sierpnia 2021 r.

Jerzy Widomski zamontował osłony nad lampy nad prezbiterium. Wykonał je i podarował nam Mateusz Toporowski. Mimo własnych prac znalazł czas by przyjechać uzgodnić, a po kilku godzinach już przywiózł gotowe. Wszystko odłożył by dla nas je przygotować. Po raz kolejny doświadczyliśmy jego troski o naszą wspólnotę.

***************************************************

8 sierpnia 2021 r.

Na sumie włączyliśmy do naszej wspólnoty i Kościoła, poprzez sakrament chrztu Krzysztofa Kołodzieja.

***************************************************

5 sierpnia 2021 r.

Rozpoczęliśmy prace przy malowaniu naszego kościoła. Prace  malarskie zaproponował i wykonuje w formie wolontariatu Jerzy Widomski. Pomagli mu Henryk Koszałka i Bartosz Widomski.

***************************************************

1 sierpnia 2021 r.

W sakramentalny związek małżeński wstąpili: Marek Dzięcioł i Patrycja z d.  Kokoszka

***************************************************

1 sierpnia 2021 r.

Na sumie włączyliśmy do naszej wspólnoty i Kościoła, poprzez sakrament chrztu Tymona , Józefa Ciszka.

***************************************************

25 lipca 2021 r.

Zgodnie z życzeniem naszej Mamy, Królowej Pokoju, zgromadziliśmy się o 20.00 przed Najświętszym Sakramentem na wspólnej modlitwie. Rozpoczęliśmy wspólnym odmówieniem części chwalebnej Różańca. Następnie w ciszy adorowaliśmy Najświętszy Sakrament. O 21.03, po błogosławieństwie i schowaniu Najświętszego Sakramentu odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

***************************************************

22 lipca 2021 r.

W czwartek  zakończyliśmy prace przy ociepleniu ściany ołtarza i odnowieniu krzyża. Zawdzięczamy to  Grzegorzowi  GOŁOSIOWI i jego ekipie. Dzięki nim mogliśmy ruszyć wreszcie ze zmianą dachu. Pierwsza ekipa nie mogła, druga polecona w zastępstwie przez pierwszą też miała kłopoty kadrowe (3x przesuwaliśmy termin rozpoczęcia prac). Dopiero Grzegorz GOŁOŚ wybawił nas z kłopotu. Poświęcenie jego ekipy było widać w pracy, by zdążyć sprawnie i długo pracowali (jednego dnia zaczęli o 5 rano a skończyli około 22). Jesteśmy bardzo wdzięczni.

 

***************************************************

19  lipca 2021 r.

Rozpoczęliśmy prace związane ze zmianą pokrycia dachu nad kościołem. Nową blachę montuje Firma Dachlux-Kumor.

***************************************************

3 lipca 2021 r.

W sakramentalny związek małżeński wstąpili: Piotr Hyjek i Katarzyna z d. Szabat

***************************************************

26  czerwca 2021 r.

W sakramentalny związek małżeński wstąpili: Jacek Skoczylas i Dominika z d. Kozik

***************************************************

20  czerwca 2021 r.

Biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostają zniesione z dniem 20 czerwca br.

***************************************************

19  czerwca 2021 r.

Do wspólnoty Kościoła i naszej wspólnoty parafialnej poprzez chrzest włączyliśmy Jana Winiarczyka.

***************************************************

5  czerwca 2021 r.

Tego dnia w sakramentalny związek małżeński wstąpili: Mateusz Poniatowski i Dominika z d. Łukasik. 

***************************************************

30  maja 2021 r.

Tego dnia,  na sumie, do Kościoła poprzez sakrament chrztu włączyliśmy Cezarego Hałabisa..

***************************************************

23  maja 2021 r.

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 9 małych parafian (3 chłopców i 6 dziewczynek) po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą.

***************************************************

21  maja 2021 r.

W piątek o 19.15 dzieci pierwszokomunijne odnowiły przyrzeczenia chrzcielne. Po tym nabożeństwie miała miejsce spowiedź dla nich  oraz ich rodziców i najbliższych. W konfesjonale służyli nam kapłani z Bożej Woli –ks. Marek Goch i ze Stróży ks. Grzegorz Stąsiek i ks. Krzysztof Klepka.

***************************************************

7  maja 2021 r.

Nasza figurka Pana Jezusa z grobu potrzebowała wymiany lub renowacji.  Gratisowo (praca i materiały) odnowiła ją Wioleta Kaczyńska. Widzieliśmy ją w święta, zniknęły wszystkie ubytki i obicia – wyglądała jak nowa. Aby utrwalić i zabezpieczyć pracę Wiolety Mariusz Ciszek polakierował ją i wykonał drewniane etui - sarkofag, który ją w pełni zabezpieczy przed przypadkowymi uszkodzeniami. Zarówno praca jak i materiały są jego darem dla naszej parafii.

***************************************************

6  maja 2021 r.

Krzysztof Żuraw doprowadził prąd do garażu metalowego i szklarni. Jestem wdzięczny za dar jego pracy na rzecz naszej parafii.

***************************************************

4 maja i  8 maja 2021 r.

 W tych dniach odbyło się „ Poświęcenie Pól”. Aby zachować obowiązujące przepisy ograniczyliśmy się do odprawienia Mszy św. O obfite plony i uświęcenie pracy ludzkiej. Dla Sulowa we wtorek o 18.00, dla Gór w sobotę o 18.00. Na obu Mszach nie niesiemy tacy w darach, ponieważ nie jest przeznaczona na potrzeby Kościoła, ale jest ofiarą na intencję zbiorową dla odprawiającego kapłana.

***************************************************

26-27 marca 2021 r.

 Usunęliśmy pozostałości tuj, które połamał śnieg. Tujki wyrwali jak zwykle niezawodni strażacy Damian Pudło, Stanisław i Marcin Szpyra, Bogdan Szuba, Henryk Toporowski, Józef Woźnicki. Wyrwane drzewka z placu kościelnego wywieźli następnego dnia Damian Pudło, Rajmund Gryta i Henryk Toporowski.  Samochodu do ich transportu udostępnił Jan Gryta. 

***************************************************

26 marca 2021 r.

 Przygotowujemy nowe śmietniki. Zakupiliśmy 6 skrzyń metalowych bez daszków zamykających je od góry.  Jestem wdzięczny za wykonanie brakujących klap zabezpieczających. Materiały kosztowały nas 1 000 zł. Swoją pracę, jako dar dla parafii ofiarowali Mateusz Toporowski oraz Tomasz i Jan Nieściór. Przewieźliśmy je na cmentarz korzystając z przyczepki Tomasza Nieścióra wraz z Janem i Jakubem Karabaczami. Czekają tam na utwardzenie terenu na przedłużenie obecnych śmietników.   

***************************************************

12 marca 2021 r.

 Zbigniew i Mateusz Toporowscy zabezpieczyli właz do wody przed cmentarzem. Dla wykonania tej pracy obrobili i ofiarowali solidną płytę żeliwną. Już teraz będzie tam bezpiecznie, nikt więcej tam nie wpadnie.

***************************************************

21 lutego 2021 r.

 Rozpoczęliśmy zbiórkę na I kwartał

***************************************************

20 lutego 2021 r.

 Został przedstawiony i przyjęty do naszej wspólnoty parafialnej Franciszek Daśko

***************************************************

19-21  lutego 2021 r.

 Rekolekcje wielkopostne w tym roku głosił ks. Jerzy Krawczyk, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie.  

***************************************************

 

17  lutego 2021 r.

 W środę popielcową po Mszy odpowiadając na moją prośbę  pracowali przy pozbyciu się śniegu z placu kościelnego i przygotowaniu miejsca pod samochody spowiedników Sławomir i Marcin Hałabis. W czwartek Dominik Bielak przyjechał pługiem, wspierali go ręcznie Marek Daśko, Michał Kolasa, Grzegorz Pazdrak. W piątek wieczorem, ponieważ pojawił się świeży śnieg, pomagał nam ks. Rekolekcjonista.

***************************************************

 

25 stycznia 2021 r.

 Mamy za sobą piękny zimowy tydzień. W walce z „białym puchem” wspomógł nas Jan Gryta odśnieżając parking i chodnik Manitu, oraz łopatą teren przykościelny. Jesteśmy wdzięczni za pomoc, a jeszcze bardziej za własną inicjatywę...

 

***************************************************

16 stycznia 2021 r.

 Zima w tym roku zimowa. Musieliśmy dokupić 3 tony węgla. Przy rozładunku pracowali Burek Jan, Hałabis Marcin, Karabacz Henryk, Małek Edward, Szpyra Anna, Świąder Miłosz, Widomski Wojciech. Jesteśmy wdzięczni Andrzejowi Szafranowi za przywiezienie węgla, serdeczność i pomoc przy rozładunku oraz ofiarę 100 zł na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.

***************************************************

2 stycznia 2021 r.

 Mariusz Ciszek wraz ze swoją córką Malwiną dokończyli prace przy oprawianiu drzwi do kotłowni. Materiały i robocizna były ich darem dla naszej parafii.

***************************************************

 

 

2007      2008      2009      2010      2011      2012      2013     2014     2015      2016      2017      2018

 

2019      2020      2021      2022     2023      2024      2025      2026      2027      2028     2029

wcześniejszeŚwiątynia

Wspólnoty

Nabożeństwa

Kancelaria

Ogłoszenia

Katecheza

Aktualności

Patron

Modlitwy
przez św. Rajmunda

Cmentarz

Proboszcz

Linki

O Sulowie
okiem bibliotekarki emerytki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kontakt:
e-poczta

adres:
Sulów 102a
23-213 Zakrzówek

telefon:
723 072 734
więcej

                                    

 

 

 Numer konta 98 8717 1048 2003 3001 2479 0001