Flag Counter

 

 

 

 

 

Lokalizacja

 

19. IX. 2021r. 25 Niedziela Zwykła

1.    Bóg zapłać za posprzątanie i dekorację Młodym Parom. Na następną niedzielę  proszę o przygotowanie kościoła kolejne 2 rodziny.

2.    Składam serdeczne podziękowania tym, którzy się modlili ze mną w poniedziałek na nabożeństwie fatimskim i w sobotę na Mszy o Dary Ducha Świętego w intencji naszych dzieci i młodzieży. Bóg zapłać Domowemu Kościołowi za przygotowanie sobotniej liturgii.

3.    Rozpoczynamy zbiórkę na 4 kwartał, na spłatę kredytu za dach...

4.    Zapraszam do nabywania prasy. W zakrystii Kalendarz Maryjny w cenie 6 zł i Kalendarz Rolników w cenie 28 zł.

5.    Żadne pretensje tylko - realne podsumowanie odpustu (pseudo statystyka) 
-co do dzieci i młodzieży
w przedszkolu jest dzieci 16 – 1 niosło wstążkę, w „0”-12 –jedno niosło wstążkę;  kl. 1 dzieci 11 – jedno sypało kwiatki; w 2 kl.- 11 – jedno niosło wstążkę; w 3 kl.- 3 –żadne nie zaangażowało się w procesję, w 4 kl.- 9 – cztery sypały kwiatki, w 5 kl. - 3 -–żadne nie zaangażowało się w procesję,; w 6 kl. -10 –żadne nie zaangażowało się w procesję, w 7 kl.-9 – pięć wzięło poduszeczkę, w 8 kl.- 11 -zaangażowało się w procesję czterech ministrantów. Ponadto 2 lektorów z 1 kl. szkoły średniej i 2 lektorów -studentów
co do starszych
na procesję udało się wynieść krzyż i sztandarki, dwie chorągwie, sztandar OSP, sztandarek legionowy, baldachim. Niestety nie miał kto ponieść figur Matki Bożej Fatimskiej i papieża oraz trzeciego sztandaru św. Tereski.. Raz jeszcze Bóg zapłać wszystkim, którzy się zaangażowali, szczególnie naszym strażakom, oraz rodzicom, którzy zachęcili swoje dzieci do zaangażowania się w procesję.  Pozostałych zachęcam na przyszłość do przełamania lęku, J 4,18 „
W miłości nie ma lęku, lecz doskonała miłość usuwa lęk”

6.    W tym tygodniu
- poniedziałek– wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon i towarzyszy – męczenników, o 18.00 Msza w 30 dz. za Franciszka Barana.
-wtorek – święto św. Mateusza Apostoła,
-środa- nabożeństwo do św. Jana Pawła II po Mszy o 7.00.
-czwartek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny. O 18.00 rozładunek ekogroszku do ogrzewania kościoła i plebanii zimą. Zapraszam do pomocy. Do pieca już sam wrzucę, gdy przyjdzie pora...
-sobota– odpowiadamy na prośbę Matki Bożej, spotykamy się na Mszy o 19.30, o 20 wystawienie, wspólny Różaniec, cicha adoracja, o 21 błogosławieństwo i odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego, zapraszam.

7.    W salce są tace po cieście z odpustu i dożynek. Proszę je odebrać....

8.    W najbliższym czasie rocznicę śmierci obchodzą następujący kapłani: +32r ks. Czesław Furtak, +33r. ks. Tadeusz Miazga, +35r. ks. Wacław Banach, +19r. ks. Tadeusz Dul, +8r. ks. Tadeusz Karp, +34r. ks. Zygmunt Brzozowski,  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Zdrowaś Mario…, Wieczny odpoczynek...

Wczoraj pochowaliśmy kolejne dziecko utracone, tym razem z Lublina. Módlmy się w intencji rodziców tego dziecka: Pod Twoją obronę...

19 wrzesień–   25 niedziela zwykła

7.00

+32 Mariana Kosidło,

Jadwiga Kosidło

9.00

O Boże błogosławieństwo w 18r. ur. Macieja Pietraszka

Janina Pietraszek

11.00

+Piotra Bielaka zamówiona na pogrzebie

rodzina Boryga



20 wrzesień– poniedziałek św. Andrzeja Kim Taegon i towarzyszy - męczenników

7.00

+Krystynę i Czesława Karabacz

Helena Pawłaszek

7.30

+Aleksandrę Kołodziej zamówiona na pogrzebie

Ogonowscy z rodz

18.00

+30 dz. Franciszka Barana

Uczestnicy pogrzebu

21 wrzesień– wtorek św. Mateusza ap. święto

6.30

+9 m-c Jana Pietraszka

Dorota Toporowska

7.00

+Piotra Bielaka zamówiona na pogrzebie

Małgorzata Gryta z rodziną

7.30

+Danutę, Mariana Jahurę

Córka  Barbara

22 wrzesieńśroda

7.00

+10 m-c Józefa  Kudrelka

żona z dziećmi

7,30

ks. Czesława Bartnika

x.MG

23 wrzesień – czwartek   św. Pio z Pietrelciny wspomnienie

7.00

+Jana Pietraszka  zamówiona na pogrzebie

Pyrakowa z dziećmi

7.30

+Floriana Głąba  zamówiona na pogrzebie

Maria Toporowska i r. Żaba

24 wrzesień - piątek

7.00

+Mariannę Kawęcką, Władysława, Wojciecha Karolinę ++Kawęckich

Jan Widomski

7.30

+Mariannę Czerniak zamówiona na pogrzebie

córka

25 wrzesień- sobota

7.00 x.ASz

+Janusza Kłosa  zamówiona na pogrzebie

Koleżanki Monika i Iwona

7.30 x.ASz

+Janusza Kłosa  zamówiona na pogrzebie

Jan Kot z rodz.

7.00

O Boże błogosławieństwo w r. ślubu Wiolety i Pawła Rudnickich

7.30

W 50 r. ślubu Marii i Henryka Tokarz

jubilaci

19.30

Msza wynagradzająca, wystawienie i Różaniec i czuwanie do 21.00

26 wrzesień–    26 niedziela zwykła

7.00

+5r. Stanisława Packa

Krystyna Pacek

9.00

+Marię i Piotra Bielak Bielak

 

11.00

+Jana Pietraszka  zamówiona na pogrzebie

Maria Toporowska

 

 

 

 

Msza św. w 30 dz. śmierci za  +Krzysztofa Piłata zostanie odprawiona w czwartek, 14 X. około 18.30. Ponadto zamówiono następujące Msze św.: ROK 2022: 12 II o 7.30-siostra z mężem: 19 II o 17.15-siostrzenice: 26 II o 7.30-chjrześnica Wioleta: 3 III o 7.30-Teresa Mazur: 15 III o 7.30-rodzina Dudzińskich, Lemiechów, i Marian Brodowski:26 III o 7.30-Maria i Kazimierz Zarzeczni z Kraśnika: 1 IV o 18.00-rodzina Małek,:

 

Msza św. w 30 dz. śmierci za  +Franciszka Barana zostanie odprawiona w poniedziałek, 20 IX. o godzinie 18.00. Ponadto zamówiono następujące Msze św.: ROK 2022: 4 I o 7.30- żona : 13 I o 7.30- córka z wnuczką,: 20 I o 7.30- rodzina Małków: 26 I o 7.30- rodzina Filów: 27 I o 7.00- Teresa Mazur: 27 I o 7.30- rodzina Kosidło: 8 II o 7.00- dawne sąsiadki Halina, Zosia, Wiesia: 8 II o 7.30- sąsiedzi, rodzina Kołodziej: 16 II o 7.00- rodziny Widomskich i Garbacz : 16 II o 7.30- rodzina Pietraszek z Kraśnika:  

 

 

 

 

Najbliższe Msze święte za moich dobroczyńców duchowych i materialnych:
25 XII 2021 o 9.00 ;**; 1 I 2022r o 18.00 ;**;  6 I 2022 o 11.00 ;**;  17 IV 2022r o 9.00
(Wielkanoc) ;**;  25 XII 2022r o 9.00 ;-)

 

 

Zapraszam do artykułów

 

                        https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2020-08/papiez-przeslanie-do-wspolnoty-sw-rajmunda.html

https://www.gosc.pl/doc/6475559.Papiez-Modlcie-sie-do-sw-Rajmunda-w-intencji-swoich-dzieci

 

 

 

 

    Składam serdeczne podziękowanie zamawiającym Msze św. na pogrzebie.
    Bóg zapłać za świadectwo wiary i stworzenie okazji do kolejnego otoczenia naszych Zmarłych modlitwą i przyjęcia Komunii św. w ich intencji.
    Tak naprawdę nasi Zmarli tylko to mogą ze sobą zabrać w tą ostatnią podróż. Nie wezmą ani lampek, ani kwiatków, ani wieńców (nawet najpiękniejszych), a tylko naszą modlitwę, Komunię Świętą i odpusty ofiarowane w ich intencji... Nie skąpmy im naszego duchowego wsparcia.

    Na pewno się odwdzięczą...

 

Świątynia

Wspólnoty

Nabożeństwa

Kancelaria

Ogłoszenia

Katecheza

Aktualności

Patron

Modlitwy
przez św. Rajmunda

Cmentarz

Proboszcz

Linki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ARCHIWUM

 

                                    

           

 

 

Zapraszam na Msze święte za naszych zmarłych parafian, zamówione na pogrzebie, w większości zamiast wianka...

za +Józefa Zarzecznego  ROK 2021: 16 X o 17.30- córka,  15 XI o 6.30- córka,  19 XI o 7.00- Sagan Urszula ; ; __27 XI o 7.00- Widomska Krystyna z rodz ; __4 XII o 7.00- r. Kotów z Karpiówki ; __4 XII o 7.30- r. . Marianny i Jadwigi Ściegiennych; ; 15 XII o 7.00- córka,     __18 XII o 6.30-r. Dulębów; ; __28 XII o 7.30-r. Zarzecznych; ; 15 I o 17.15- córka,   ROK 2022 R: 18 I o 7.00-chrześnica Agnieszka ; ,   __18 I o 7.30-r. Wlaszczyków z Kol. Woli Studziańskiej;; ; __20 I o 7.00-r. Makuchów z Kol. Studzianki;15 II o 6.30- córka, 15 III o 6.30- córka,   13 IV o 6.30- córka,   17 V o po majówce- córka,   15 VI o 6.30- córka,   

 

za +Janusza Kłosa ROK 2021: 25 IX o 7.00- Koleżanki Monika i Iwona; __25 IX o 7.30- Jan Kot z rodz.; __6 XI o 7.00- Lucyna Smętek;

 

za +Halinę Woś  ROK 2021: 28 XII o 7.00- rodzeństwo Szczepana.;;___  30 XII o 7.30- Biszczak.;;___  ROK 2022 R  3 I o 7.00- Jarosław i Agnieszka Daśko;;___  7 I o 17.00- Ewa i Krzysztof  Daśko;;___ 13 I o 7.00- Teresa Mazur;;___ 18 I o 7.00- Danuta Łukasik i Henryk Siekierski;;___

 

za +Irenę Widomską: ROK 2021 R:    15 XI o 7.00- Grażyna Widomska z dziecmi.;; ___ 7 XII o 6.30- Eliza Widomska z rodziną.;;___ 13 XII o 6.30- Teresa Zrosz.;;___ 21 XII o 6.30- Wilk Kazimiera.;;___ 

 

za +Waldemara Moronia: ROK 2021 R:    11 XI o 9.00chrześniak Dominik z rodz.;;___ ROK 2022 R: 4 II o 17.00mama;;___ 4 II o 17.30-Szulc i Abramek;;___ 1 V o 7.00Ciocia Helena i Adam;;___ 10 V o 18.30Anna Księżopolska z rodz.;;___

 

za +Jana Pciona ROK 2021 R  4 XI o 18.00- Józef Piasecki z rodziną;;___ 6 XI o 18.00- Kowalik Wacław z rodziną;;___ 8 XI o 18.00- r. Nalepów;;___ 29 XI o 6.00- sąsiadki Danuta Łukasik, Teresa Kot;;___ 29 XI o 6.30- Jan Kot z rodziną;;___ 30 XI o 6.00- Paweł Garbacz wraz z współpracownikami Jana Gryty;;___ 30 XI o 6.30- od sąsiadów rodziny Jargiełów;;___   ROK 2022 R 7 I o 17.30- Tracz, Płecha, Tymińscy;;___  28 I o 7.30- Beata Gryta;;___ 

 

za +Mariannę Czerniak: ROK 2021 R  24 IX o 7.30-córka;;___ 23 XI o 7.30-wnuki Radosław, Grzegorz, Tomasz;;___ 26 XI o 6.30-Zofia Chruściel z rodziną ze Słodkowa II;; ___ 27 XI o 7.30-koło różańcowe Zakrzówek Wieś-Sulów.;; ___ 1 XII o 6.30-rodzina Płechów;; ___ 2 XII o 6.30-Jerzy i Anna Chruściel;; ___9 XII o 6.30-chrześniak Adam Chruściel ze Słodkowa;;___ 15 XII o 6.30-r. Kotlarków;;___ 18 XII o 6.30-r. Bielak;;___ 28 XII o 7.30-r. Brodowskich i Kurczaków ze Słodkowa, ROK 2022 R  2 I o 7.00-syn;

 

za +Floriana Głąba  ROK 2021  23 IX o 7.00-Maria Toporowska i rodz. Żaba;;___ 19 XI o 7.30-Teresa Mazur;;___ 25 XI o 7.30-Dorota i Wojciech Widomscy;;___ 27 XI o 7.00-chrześniak Janusz z dziećmi i wnukami;;___ 3 XII o 6.30-chrześniak Janusz z dziećmi i wnukami;;___ 7 XII o 6.30-córka z rodziną,;;___ 10 XII o 9.00-żona;;___ 16 XII o 6.30-Anna i Krzysztof Głąb;;___ 23 XII o 6.30-Henryk i Seweryna Głąb;;___ 2022R- 4 I o 7.00-proboszcz- ks. Marek Gładkowski;;___ 11 I o 7.30-Ryszard Michałek z rodz.;;___ 22 I o 17.30-Jan i Barbara Burek z rodz.;;

 

za +Jana Pietraszka  ROK   21 IX o 6.30-Dorota Toporowska;;___ 23 IX o 7.00-Pyrakowa z rodziną;;___ 30 IX o 6.30-siostrzenica Jadwiga z rodziną;;___ 7 X o 18.00-rodzina Kotów;;___ 21 X o 18.30-Dorota Toporowska;;___ 28 X o 18.00-sąsiedzi Andrzej Janczarek i Henryk Dudziak z rodzinami;;___ 10 XI o 6.30-brat Rzeszutko;;___  22 XI o 6.30-Dorota Toporowska;;___ w 1 rocznicę 22 XII o 6.30-Dorota Toporowska;;___ GREGORIANKA PAŹDZIERNIK 2022R-Dorota Toporowska: 1X o 18.00;;___ 2X o 9.00;;___ 3X o 17.00;;___ 4X o 17.00;;___ 5X o 17.00;;___ 6X o 18.00;;___ 7X o 17.00;;___ 8X o 17.00;;___ 9X o 7.00;;___ 10X o 17.00;;___ 11X o 17.00;;___ 12X o 18.00;;___ 13X o 19.00;;___ 14X o 18.00;;___ 15X o 18.00;;___ 16X o 7.00;;___ 17X o 17.00;;___ 18X o 18.00;;___ 19X o 17.00;;___ 20X o 18.00;;___ 21X o 18.00;;___ 22X o 17.00;;___ 23X o 7.00;;___ 24X o 17.00;;___ 25X o 17.00;;___ 26X o 17.00;;___ 27X o 17.00;;___ 28X o 17.00;;___ 29X o 17.00;;___ 30X o 7.00;;

 

za +Aleksandrę Kołodziej: ROK 2021     20 IX o 7.30-Ogonowscy z rodz.;;___ 30 IX o 7.00-Nieckarze z rodz.;___ 25 X o 18.00-r. Błędowskich i Gierlachów;;___ 26 X o 18.00-Stanisław Widomski z rodz.;;___ 10 XI o 7.00-ks. Marek Gładkowski;;___ 17 XI o 7.30-r. Michalskich;;___ 21 XII o 6.00-wnuk Damian z rodz;;

 

za +Piotra Bielaka  ROK 2021    21 IX o 7.00 – Małgorzata Gryta z rodziną;;___ 28 IX o 7.30 – rodzina Chibowskich;;___ 5 X o 18.00 - Anna Pyrak z Błażka z rodziną.;;___11 X o 18.00 Para Rejonowa.;;___ 20 X o 18.00 –szwagierka Helena z Adrianem Marchewką.;;___ 27 X o 18.00 –od chrześnicy Angeliki i Luki.;;___ 30 X o 18.00 Anna i Tomasz Tur z synami.;;___ 9 XI o 7.00 swaty Trzcińscy.;;___ 16 XI o 7.30 Skrzypczyńscy i Matacze.;;___ 19 XI o 7.00 rodzina Lemiechów.;;___ 24 XI o 7.00 pracownicy firmy Domimet.;;___ 25 XI o 7.00 w 1 r. śmierci żona z dziećmi i wnukami i wnukami.;;___ 7 XII o 6.00 pracownicy firmy Domimet.;;___ 14 XII o 6.00 Przyjaciele Oblubieńca z Kraśnika.;;___ 18 XII o 6.00 Iza Wiktoria i Piotr Stolarz.;;___ 26 XII o 11.00 koledzy maszyniści.;;___ 29 XII o 7.30 rodzina Ziarno z Blinowa.;;___

 

za +Józefa Kudrelka  ROK 2021  22 IX o 7.00 -żona z dziećmi i wnukami;;___29 IX o 7.30 –rodzina Michalskich;;___ 4 X o 18.00 –rodzina Wójtowiczów z Batorz Kolonii;;___ 8 X o 18.00 –Bielak Dominik i współpracownicy;;___ 12 X o 18.00 –rodzina Goch z Pułankowic;;___ 19 X o 18.00 –Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei Posterunek w Zamościu;;___ 22 X o 18.00 -żona z dziećmi i wnukami;;___ 23 X o 18.00 –Załoga sklepu My Center;;___ 29 X o 18.00 - Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei Posterunek w Dęblinie;;___ 9 XI o 7.00 - Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei Posterunek w Chełmie;;___ 16 XI o 7.00 – Pracownicy i Funkcjonariusze Komendy Rejonowej Straży Ochrony Kolei w Lublinie;;___ 22 XI o 7.00 -żona z dziećmi i wnukami;;___     GREGORIANKA 2022R- żona: 25 V po majówce;;___ 26 V po majówce;;___ 27 V po majówce;;___ 28 V po majówce;;___ 29 V o 7.00;;___ 30 V po majówce;;___ 31 V po majówce;;___ 1 VI o 18.30;;___ 2 VI o 7.00;;___ 3 VI o 18.30;;___ 4 VI o 7.00;;___ 5VI o 7.00;;___ 6 VI o 7.00;;___ 7 VI o 7.00;;___ 8 VI o 7.00;;___ 9 VI o 7.00;;___ 10 VI o 7.00;;___ 11 VI o 7.30;;___ 12 VI o 11.00;;___ 13 VI o 18.15;;___ 14 VI o 6.30;;___ 15 VI o 7.30;;___ 16 VI o 7.00;;___ 17 VI o 7.00;;___ 18 VI o 17.15;;___ 19 VI o 7.00;;___ 20 VI o 7.30;;___ 21VI o 7.00;;___ 22 VI o 7.00;;___ 23 VI o 7.00;;

 

 

                                    

 

kontakt:
e-poczta

adres:
Sulów 102a
23-213 Zakrzówek

telefon:
723 072 734
więcej

                                    

 

 

 Numer konta 98 8717 1048 2003 3001 2479 0001